Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Wczasy Proponujemy Państwu wypoczynek od 01 maja do 30 września, w ramach którego jesteśmy w stanie zapewnić:   300 miejsc noclegowych w pokojach 2,3,4 osobowych z łazienką, TV, parawanem – Z TARASEM LUB TRAWNIKIEM, 117 m... więcej

Historia Miasta Pogorzelica

Pogorzelica powstała z połączenia dwóch osad, które do 1945 r. nosiły nazwy Neu-Eiersberg i Fischerkaten. Po utworzeniu miejscowości przyjęła nazwę Rybaki, nawiązującej do głównego środka utrzymania tutejszej ludności. W 1947 r. zmieniono ją na Pogorzelicę.

Kilka słów o

Pogorzelica to niewielka miejscowość turystyczno - wypoczynkowa położona na Pobrzeżu Szczecińskim. Dzięki położeniu w pobliżu Morza Bałtyckiego oraz pięknym krajobrazom przyciąga co roku tłumy turystów. Dodatkowym atutem jest cisza i spokój, sprzyjające wypoczynkowi. Tereny Pogorzelicy objęte są ochroną siedlisk Trzebiatowsko - Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego. Na wschód od miejscowości znajduje się Sowia Góra, najwyższe w okolicy wzniesienie porośnięte borem sosnowym. Tutejszy klimat ma działanie uzdrowiskowe - poprawia samopoczucie oraz wspomaga leczenie chorób dróg oddechowych.

 

Na stałe w Pogorzelicy mieszka nieco ponad 100 osób. W okresie wakacyjnym przyjeżdżają w te rejony ludzie z różnych zakątków Polski, aby na piaszczystej plaży złapać jak najwięcej słonecznych promieni. Ogromnym wyróżnieniem było otrzymanie przez Pogorzelicę w latach 2006-2013 Błękitnej Flagi, świadczącej o czystości środowiska i wód. Uroku miejscowości dodają drewniane domki letniskowe oraz zabytkowy dworzec Gryfickiej Kolei Wąskotorowej.

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Kolej wąskotorowa

Będąc w Pogorzelicy warto udać się na wycieczkę Graficką Koleją Wąskotorową. W okresie wiosenno - letnim "Ciuchcia Retro" kursuje na trasie Grafice - Trzęsacz - Niechorze - Pogorzelica oraz Trzęsacz - Pogorzelica. Dworzec kolejowy powstała na przełomie XIX i XX w., a linia została uruchomiona po raz pierwszy 1 maja 1913 r. Poza sezonem istnieje możliwość obejrzenia zabytkowych parowozów i wagonów wąskotorowych na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.