Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Supermaraton Gryfland jednak w Rewalu

Jednak Ultra Maraton Gryfland się odbędzie ze Startem w Rewalu

Ponieważ termin Gryflandu pokrywał się z organizowanymi przez miasto dożynkami gminnymi, nie było technicznej możliwości rozegrania maratonu w Gryficach. Były też inne propozycje terminu i miejsca, ale po przeanalizowaniu całości, stwierdziłem że nie dam rady i musimy zrezygnować z organizacji Gryflandu w tym roku. Jednak po wielu rozmowach z uczestnikami naszego cyklu, którzy bardzo chcą by Gryfland się odbył, po rozmowach z przedstawicielem Rewala, Burmistrzem Gryfic i pewnych uzgodnieniach zdecydowaliśmy się przenieść miejsce startu i mety do Rewala. Pozostała jeszcze decyzja co do trasy maratonu. Wyznaczyłem nowe trasy jednak nie o tak dobrej nawierzchni jak ta stara sprawdzona która nawet tam gdzie były jakieś nierówności została obecnie poprawiona. Na nowej trasie są odcinki o złej nawierzchni ale też i o fatalnej a do tego jeszcze bruk. Rozumiejąc to że najbardziej niezadowoleni mogą być uczestnicy dystansu ULTRA / 4 pętle / na maratonie w Wolsztynie rozmawiałem z tymi jednymi z najlepszych / nie będę wymieniał nazwisk ale była ich chyba 8 osób/ i przedstawiłem moją propozycję – stwierdzili jednogłośnie – nie chcemy nic nowego!!! Trasa jest dobra, bezpieczna, nawierzchnia super więc co więcej potrzeba? I podjąłem decyzję że Supermaraton Gryfland Rewal odbędzie się w dniach 9-11 września 2016roku ze startem i metą w Rewalu , z trasami MINI – 72km , MEGA – 144km i ULTRA – 301km i będzie przebiegała po trasie identycznej jak na rozegranym Supermaratonie Rewal Bike System w maju. Do 15 lipca przygotuje komunikat techniczny zawodów i uruchomimy zapisy.
Poprzedni organizowany przez K.R.Gryfland maraton w maju spotkał się ze zmiennymi ocenami – wielu uważało że było super, ale były też osoby które były niezadowolone , a to z losowania, a to że były medale, a to że zabrakło medali / chociaż najbardziej niezadowoleni z powodu braku medali byli Ci którzy je dostali / a to że nie było pucharów za 3 pierwsze miejsca. Jednemu / powtarzam jednemu / nie smakowała zupka choć ta uważam była bardzo dobra. Wielu brakowało Policji czy służb porządkowych na skrzyżowaniach / tylko których? / były tylko prawoskręty i ronda. I można by było wymieniać i wymieniać. Ja jestem dobrym słuchaczem i staram się poprawić . I tak:
- grupy startowe to największy ból organizatora – nie wiem jak by wymyślił losowanie to i tak będzie stwierdzenie że grupy były ustawiane. Minusem losowania tego majowego jest to że nie ma grup opublikowanych wcześniej i jak mówił klasyk majowy – „sekretarka nie przekazała o której startuje” Losowanie będzie i wszystko będzie transparentne. Ci co będą chcieli sprawdzą / a będzie taka możliwość / czy było uczciwie. 
- medale będą - chcemy zrobić tak by była wklejka z czasem
- planujemy dekorować pucharami za 3 pierwsze miejsca
- zupkę regeneracyjną przygotuje ten sam kucharz co w maju
- zabezpieczenia trasy nie będzie – trasa będzie oznaczona zgodnie z
regulaminem
- punkt żywieniowy w Świerznie i w Rewalu będzie samoobsługowy kto będzie 
chciał skorzystać, będzie musiał się zatrzymać.
- ze względu na wklejki na medal z czasem przejazdu i zakończeniem Gryflandu
w następnym dniu prowadzimy rozmowy na temat organizacji imprezy
integracyjnej. 
- będzie też i niespodzianka – losowanie
Organizatorzy liczą szczególnie na duże zainteresowanie kibiców. Turyści, którzy przyjechali tutaj na wczasy nad morzem moga być dużym wsparciem dla sportowców.

Supermaraton Gryfland jednak w Rewalu

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.