Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Sylwester w zachodniopomorskim

Zachodniopomorskie to chętnie wybierane na sylwestra województwo. Hotele i pensjonaty praktycznie już nie przyjmują rezerwacji, wolne miejsca znaleźć można jeszcze w kwaterach prywatnych.

W Świnoujściu sylwestra spędzać będą nie tylko rodacy, ale także Niemcy. Liczni goście z Niemiec przyjechali do miasta już na Boże Narodzenie. Są lepszymi klientami od Polaków, bo wykupują dłuższe pobyty, Polacy natomiast tylko na 31 grudzień i 1 styczeń.

Cena noclegów jest niższa od sezonu letniego, choć wyższa niż normalnie w sezonie zimowym. Za nocleg w kwaterze trzeba zapłacić 30-50 zł za osobę. Apartament mieszczący 3-4 osoby kosztuje 200 - 300 zł.

Ośrodki nadmorskie organizują też sylwestra u siebie. Pobierowo - czterodniowy pobyt z balem sylwestrowym kosztuje 850 zł. Jest duże zainteresowanie, oferty sprzedawały się już we wrześniu.

Również mniejsze miejscowości notują tłumy turystów. - Cieszy nas, że nasze małe miejscowości od kilku lat w okresie Świąt i sylwestra żyją. Walczymy o każdego turystę, otwarte są kawiarnie i restauracje, a ceny niższe niż w lecie - powiedział wójt gminy Rewal Robert Skraburski.

Zachodniopomorską atrakcją sylwestrową jest też impreza na promach cumujących w Świnoujściu i wypływających na krótko w morze. Cena 400-600 zł/osobę, obejmuje dwudniowy pobyt na promie, kabinę i bal sylwestrowy.

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.