Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: POLSKA BIEGA - (Rewal - Pustkowo)

W miniony weekend odbyła się już po raz piąty ogólnopolska akcja Polska Biega. W tegorocznej edycji akcji Gazety Wyborczej, Telewizji Polskiej i Polskiego Radia w całej Polsce zarejestrowanych zostało łącznie 544 biegów.

Jest to nie tylko rekordowa liczba w pięcioletniej tradycji akcji – w zeszłym roku odbyło się łącznie 470 imprez ale również rekord świata w powszechnym bieganiu . Według doniesień od organizatorów biegów szacuje się, że w sobotę i niedzielę na parkowe alejki, ulice i plaże wybiegło ok. 69 tys. osób.

Rewalski etap biegu po plaży odbywał się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Niestety podczas tegorocznej, drugiej edycji rewalskiej akcji nie padł rekord frekwencji. Na starcie, przy bazie rybackiej w sobotni poranek zjawiło się 85 uczestników (w zeszłym roku pobiegło 151 osób!), co stanowi mimo wszystko bardzo dobry wynik. Oprócz uczniów szkół z terenu Gminy Rewal, którzy stanowili największą grupę biegaczy wystartowała również grupa młodzieży z Gryfickiego liceum, przebywającej podczas weekendu w Rewalu. Start nastąpił o 10.18, a już po ok. 20 min. na mecie w Pustkowie pojawili się już pierwsi biegacze. Nie byli to jedyni zwycięzcy tego dnia, ponieważ zgodnie z przesłaniem akcji Polska Biega zwycięzcami są wszyscy, którzy wezmą udział w biegu i go ukończą. Na mecie, przy krzyżu papieskim w Pustkowie, każdy uczestnik otrzymał butelkę z napojem, batonik, banana oraz pamiątkowy dyplom.

Centrum Informacji Promocji Rekreacji Gminy Rewal - organizator rewalskiego etapu serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom sobotniego biegu za udział w ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Szczególne podziękowania składamy wszystkim tym, którzy osobiście zaangażowali się w projekt Polska Biega: dyrektorom szkół i nauczycielom oraz Policji i Straży Granicznej z Rewala za pomoc przy organizacji biegu.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego fotoreportażu tym razem z ogólnopolskiej akcji POLSKA BIEGA:

LINK:

http://www.rewal.pl/index.php?p=galeria&album=33&galeria=282&m=217

Źródło : rewal.pl

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.