Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Promenada i opaska brzegowa w Rowach

Urząd Morski w Słupsku zleci wykonanie prac związanych z wybudowaniem opaski brzegowej oraz promenady w zachodniej częsci Rowów.

Prace będą możliwe dzięki srodkom jakie uzyskał projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Dobrą wiadomością dla mieszkańców jak i osób planujących urlop czy nocleg w Rowach jest plan wybudowania promenady, która będzie przebiegała od zejścia na plażę przy ulicy Plażowej i w prawą stronę aż do falochronu w porcie.

Wybudowane też zostanie 6 betonowych ostróg wpuszczonych w morze w celu rozbijania fal głownie w czasie sztormów. Co ma zapobiec w "zabieraniu" plaży i podmywaniu wydm. Ponadto ma też być wybudowana sztuczna rafa na długości ponad 700 metrów.

Rafa będzie ustawiona na głębokości do 4,5 metra kilkaset metrów od brzegu bałtyckiego. Jednak aby można bylo przepływac skuterami wodnymi szczyt rafy będzie znajdował się do kilkudziesięciu cm  pod wodą. Będzie też doskonałą okazją dla nurków na treningi nurkowania oraz na podglądanie morskiego zycia. Zakonczenie prac planowane jest na maj 2014 roku.

Koszt realizacji projektu wynosi 144.978.561,16 zł. Prace poza Rowami będa wykonywane również w Ustce i Łebie. Dofinansowanie ze środków UE, z czego 15% to środki krajowe.

Rowy z lotu ptaka

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.