Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypoczynku nad Morzem Bałtyckim w Rusinowie niedaleko Jarosławca. Spokojną atmosferę gwarantuje komfortowa lokalizacja ośrodka, umiejscowionego z dala od centrum miasteczka, nieopodal lasu zachęc... więcej

CENA od 150 do 320 zł w zależności od terminu ! Serdecznie Zapraszamy Państwa na wypoczynek do  domków letniskowych „KLIF” położonych w bardzo spokojnej miejscowości  Rusinowo  oddalonych ok. 800 m od strzeżonej, pięknej i... więcej

Kilka słów o

Rusinowo - jest spokojną i urokliwą miejscowością nadmorską. Wspaniałe miejsce dla amatorów obcowania z nieskażoną jeszcze przyrodą.
Rusinowo położone jest nad Bałtykiem, pomiędzy znanymi kurortami Darłowem od zachodu i Ustką od wschodu. Niedaleko bo tylko ok. 3 km od Rusinowa leży Jarosławiec.
Wcześniej mieszkańcy trudnili się tutaj głownie rolnictwem. W chwili obecnej miejscowość jest coraz częściej odwiedzana przez turystów szukających ciszy i spokoju. Powstają tutaj nowe ulice, buduje się nowe obiekty, osiedla oraz różnego rodzaju punkty usługowe.
Następuje rozwój Rusinowa dzięki atrakcyjnemu położeniu bardzo blisko morza i bliskości pięknych lasów sosnowych.
Miejscowość położona jest na wzgórzu. W najwyższym punkcie wybudowano kościół w stylu neogotyckim.
W Rusinowie brak jest zakładów przemysłowych, przyroda jest piękna, powietrze czyste z dużą ilością jodu.

Aktualności

Archiwum

Kampania "Czas na Bałtyk"

Na Skwerze Hoovera w Warszawie można było zapoznać się ofertą nadmorskich kurortów

więcej
W Łodzi 16. Międzynarodowe Targi Turystyczne

Na Międzynarodowych Targach Turystycznych "Na styku kultur" w Łodzi pojawi się ok. 160 przedstawicieli branży turystycznej. Targi odbędą się w dniach 26 - 28 lutego 2010 roku.

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Rusinowie

W centrum Rusinowa, na niedużym wzniesieniu, góruje nad całą wsią kościół zbudowany z czerwonej cegły na ciosowym, granitowym cokole. świątynia ta powstała w miejscu istniejącego wcześniej kościoła, o którym nie zachowało się niestety wiele informacji.

Kościół został prawdopodobnie wzniesiony przez pierwszych osadników przybyłych tu z Niemiec, z ociosanych, naturalnych kamieni, otoczony wraz z przyległym cmentarzem kamiennym murem, mógł spełniać oprócz funkcji sakralnych również zadania obronne. Ponadto z daleka widoczna kościelna wieża stanowiła, podobnie jak obecna, ważny punkt nawigacyjny dla żeglugi przybrzeżnej.

            Najstarszy jak do tej pory znaleziony zapis potwierdzający istnienie dawnej świątyni pochodzi z 1493 roku i dotyczy zmiany na stanowisku proboszcza. Brzmi on następująco: - Tego dnia z polecenia Księcia Pana Bogusława dla kościoła wsi Rusinowo, wolnego wskutek rezygnacji proboszcza Mathie Simonisa został instytuowany Andreas Danckqwardt, płacąc jednego florena

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.