Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Oferujemy Państwu niezależne mieszkanie zajmowane tylko przez wczasowiczów, w 4 rodzinnym domu w dzielnicy nadmorskiej (150 m do promenady). W mieszkaniu: Pokój jednoosobowy Pokój trzyosobowy (2+1) Pokój trzyosobowy (2+1) Aneks kuchenny z lodów... więcej

Historia Miasta Świnoujście

Na początku XII w. Świnoujście nazywano Szvvine, a w późniejszych wiekach Świnioujście oraz Swinoujście. Ostatecznie od 1946 r. wprowadzono urzędowo dzisiejszą nazwę. Zaczerpnięta została z położenia miasta - od Świny, która jest ujściem rzeki do Morza Bałtyckiego.

 Osoby uwielbiające czynny wypoczynek, mogą udać się na wycieczkę jednym ze szlaków przechodzących przez Świnoujście - przez Świdny Las, dookoła wyspy Karsibór, wokół Zalewu Szczecińskiego, wokół Bałtyku, Szlakiem Nadmorskim, Szlakiem nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim oraz Fortyfikacyjnym Twierdzy Świnoujście. Popularne są także rejsy po Bałtyku i do pobliskich niemieckich miejscowości oraz Międzyzdrojów, Rugii czy Szczecina.

Kilka słów o

Świnoujście to miasto, które zamieszkuje ponad 40 tys. osób, o powierzchni 197,23 km2 (z czego 106 km2 obejmują wody) i co roku powiększa się o kolejne metry, w wyniku nanoszonych przez morze piasków. Położone nad Świną i Morzem Bałtyckim to idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek. Ciekawostką jest fakt, że terytorium Świnoujścia rozciąga się aż na trzy wyspy: Uznam, Wolin i Karsibór oraz 41 mniejsze bezludne wysepki!

W miejscowości znajduje się aż 12 pomników przyrody, z których najpokaźniejszy jest dąb "Latarników", mierzący w obwodzie 635 cm. Miejsca ustępują mu jedynie dąb "Szyper" i jodła "Elżbieta", których obwody sięgają prawie 300 cm. Turystów przyciągają także specyficzne budole. W całym mieście można dostrzec wiele portowych budynków oraz ciekawych zabytków.

Aktualności

Archiwum

Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie ma już 9 lat

W kwietniu 2008 roku otwarty został średniowieczny skansen w Wolinie

więcej
Budowa przystani dla żeglarzy i kajakarzy w Świnoujściu

Podpisano umowę na budowę przystani żeglarskiej i bazy dla kajakarzy w Świnoujściu

więcej
W Świnoujściu odbył się Babski Bieg w Szpilkach

19 marca 2017r. OSiR „Wyspiarz” na promenadzie w Świnoujściu po raz kolejny zorganizował Babski Bieg i Bieg w Szpilkach

więcej

Wydarzenia

Archiwum

III Regaty Bakista Cup

28-go czerwca 2015 roku rozpocznie się kolejna trzecia już edycja Regat Zachodniopomorskiego Szlaku  Żeglarskiego  Bakista  Cup


godzina  08:00 – odprawa kapitanów Port Jachtowy Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu

28.06.2015 niedziela godzina  10:00 – start do wyścigu Świnoujście –  Dziwnów
29.06.2015 poniedziałek godzina   08:00 – odprawa kapitanów w Marinie Dziwnów
29.06.2015 poniedziałek godzina  10:00 – start do wyścigu Dziwnów –  Kołobrzeg
30.06.2015 wtorek godzina   08:00 – odprawa kapitanów Marina Solna Kołobrzeg
30.06.2015 wtorek godzina  10:00 – start do wyścigu na redzie  Portu Kołobrzeg
01.07.2015 środa godzina   08:00 – odprawa kapitanów Marina Solna Kołobrzeg
01.07.2015 środa godzina  10:00 – start do wyścigu Kołobrzeg - Darłowo 
02.07.2015 czwartek godzina  08:00 – odprawa kapitanów Port Jachtowy Darłowo
02.07.2015 czwartek godzina 10:00 – start do wyścigu na redzie Portu  Darłowo
03.07.2015 piątek godzina   08:00 – odprawa kapitanów Port Jachtowy Darłowo
03.07.2015 piątek godzina 10:00 – start do wyścigu   Darłowo - Świnoujście
04.07.2015 sobota godzina  18:00 - zakończenie regat wraz z rozdaniem nagród, teren Portu Jachtowego w Świnoujściu.

więcej
Przemek Kossakowski będzie w Świnoujściu

 Miejski Dom Kultury w Świnoujściu w dniu 30 listopada 2014r o godz. 19,30 organizuje spotkanie z  Przemkiem Kossakowskim.

Jest on autorem cyklu programu "Kossakowski . Szósty zmysł" (emitowany w TTV). Program ten dokumentuje jego podróże  po Rosji, Ukrainie , Bałkanach i Polsce . Podczas tych podróży doświadczał on praktyk znachorów , wróżbitów i uzdrawiaczy ( był  zakopywany w grobie,  okładany wnętrznościami barana , miał podcinany język ).
Spotkanie będzie miało formę multimedialną z dużą ilością zdjęć. Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych  a w szczególności wczasowiczów i turystów przebywających w Świnoujściu. 
Cena biletu 20 zł.

więcej
Uczta Dekadencka w Świnoujściu

15 listopada br. Ośrodek Działań Teatralnych w Świnoujściu zorganizował  melancholijny happening.  W dniu tym po zmierzchu   wiele mrocznych i nierzeczywistych postaci snuło się po nadbałtyckiej plaży. Nad morzem można było zobaczyć naprawdę sporą ilość zjaw.

To ekstrawaganckie przedstawienie wprawiło w zdziwienie wielu turystów , wczasowiczów i mieszkańców przybyłych  na świnoujską plażę. Przy dekadenckim stole zasiadły tajemnicze matrony ,strojne damy oraz osoby w karnawałowych strojach.. Opowiadali  indywidualne dziwne historie ,czasem  zabawne i posępne. Występ dopełniły płomienie ognia oraz obrazy Beaty Kruk.

Ośrodek Działań Teatralnych przy  Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu  rokrocznie organizuje dla turystow i mieszkancow  występy  w plenerze.  W październiku na promenadzie   witano jesień   a w czerwcu nad brzegiem morza świętowano Noc Kupały.

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Żywa rafa koralowa w Świnoujskim muzeum
Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu jest po Gdyni drugim muzeum na polskim wybrzeżu w którym znajduje się żywa rafa koralowa o dużych  gabarytach, W akwariach placówki można  zobaczyć różne gatunki ryb , które żyją w naturze u wybrzeży Australii,  Malezji , Hawajów i  innych morskich zakątkach świata . Są tam koniki morskie, kraby , mureny,  skrzydlice , langusty , ukwiały i dużo innych  mieszkańców raf koralowych. 
Akwaria  są bardzo nowoczesne pod względem technicznym - nad wszystkim tym co dzieje się w akwariach czuwają komputery.  Ostatnim nowym nabytkiem  jest najeżka i razem z mureną i skrzydlicą są dużą atrakcją  dla zwiedzających.  Zapraszamy do odwiedzenia muzeum wszystkich turystów i wczasowiczów przyjeżdzających nad morze do Świnoujścia. 
więcej
Latarnia Morska w Świnoujściu
Latarnia morska w Świnoujściu powstała w 1805r. Zbudowano ją z desek i luster
W tym samym miejscu w 1828r  postawiono nową latarnie stalową. Obecną latarnię wzniesiono  w 1857r. Zbudowano ją z żółtej licowanej cegły z ośmiokątną wieżą.  Warunki atmosferyczne spowodowały ubytki cegieł i w latach 1902-1903 przeprowadzono kapitalny remont i wykonano  więżę o przekroju okrągłym.
W czasie II wojny światowej wieża została poważnie zniszczona. Generalny remont przeprowadzono w latach 1999 i 2000 i od tego czasu została ona  udostępniona dla turystów. Obecna latarnia morska w Świnoujściu jest najwyższym znakiem nawigacyjnym na wybrzeżu Bałtyk o wysokości 68 metrów. W latarni jest możliwość wejścia na samą górę skąd rozpościera się wspaniały widok na morze i płynące po nim statki oraz widok na okolice Świnoujścia,

Latarnia w Świnoujściu jest najwyższą latarnią morską nad morzem Bałtyckim oraz jedną z najwyższych w Europie a najwyższą latarnią morską na świecie zbudowaną  z cegły. Jej wysokość wynosi  64.8m.  Została wybudowana w roku 1857r  i była modernizowana w roku  1907 oraz 2000.  Od roku 2000 jest udostępniona do zwiedzania  i jest wielką atrakcja turystyczną. Z. szczytu latarni rozpościera się  piękny widok na morze i okolice  Świnoujścia. Wszystkich wczasowiczów przebywających w Świnoujściu  oraz Międzyzdrojach  zapraszamy do zwiedzenia  tej latarni.

Najwyższa na polskim wybrzeżu Bałtyku oraz jedna z najwyższych w Europie. Jej budowę rozpoczęto w 1854 r., a 3 lata później oddano latarnię do użytku. Wykonana z cegły mierzy prawie 65 m. Na początku XX w. dokonano kapitalnego remontu, w wyniku czego zmieniono jej kształt z ośmiokątnego na okrągły. Od 1958 r. pełni rolę radiolatarni i jest to jedna z dwóch tego typu na polskim wybrzeżu. Latarnia została wyłączona w 1999 r., po czym dokonano generalnego remontu i od 2000 r. udostępniana jest do zwiedzania turystom.

więcej
Kościół Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza

Powstanie kościoła datuje się na lata 1895-96. Zachowany w stylu neogotyckim i umiejscowiony na wyspie Uznam. Warta zobaczenia jest przede wszystkim mozaika Matki Bożej z Dzieciątkiem w łodzi na morzu.

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.