Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

EUROPA-SPA da się lubić... Zapraszamy do Trzęsacza - perełki Wybrzeża Rewalskiego. Tu znajdziecie Państwo ciszę, kontakt z naturą i komfortowy wypoczynek oraz szeroki wachlarz odnowy biologicznej - coś dla ducha i dla ciała. Nasz ośrodek składający s... więcej

Zapraszamy do naszego Domu Wypoczynkowego w Trzęsaczu (gmina Rewal).Oferujemy niezapomniane wczasy nad morzem, oraz wspaniały urlop, jaki oferuje nam piękne Wybrzeże Rewalskie.Dom wypoczynkowy AIREN znajduje się w miejscowości Trzęsacz na szlaku tury... więcej

Historia Miasta Trzęsacz

Historia Trzęsacza rozpoczyna się w 1331 r., kiedy tutejsi mieszkańcy trudnili się głównie rolnictwem oraz rybactwem. Na przełomie wieków należał on m.in. do rodów Flemingów, Puttkametów, Kleistów oraz von Kollerów. W 1896 r. uruchomiono przechodzącą przez wieś Gryficką Kolei Wąskotorową, która wspomogła rozwój miejscowości. Wraz z upływem lat wzrastało również znaczenie turystyki dla Trzęsacza.

Kilka słów o

Trzęsacz to niewielka miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim w powiecie gryfickim. Liczy około 100 mieszkańców, ale w okresie letnim przyciąga tłumy turystów. Rozciągająca się na 200 m linia brzegowa wraz z kąpieliskiem są idealnym miejscem na relaks i odpoczynek. W 2009 r. udostępniona została również platforma widokowa na wysokości 20 m n.p.m., z której rozciąga się przepiękny widok na morze, plażę oraz ruiny gotyckiego kościoła. Z tarasu widokowego istnieje możliwość zejścia bezpośrednio na brzeg.

 Przez Trzęsacz przechodzą dwa szlaki turystyczne - Pobrzeża Rewalskiego oraz Nadmorski im. Czesława Piskorskiego. Istnieje również możliwość przejażdżki Gryficką Koleją Wąskotorową.

Aktualności

Archiwum

2 mln zł zarobku podczas Euro 2012

Polskie i ukraińskie hotele walczą o to, żeby gościć zagraniczne reprezentacje piłkarzy.

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Kościół Miłosierdzia Bożego

Budowę kościoła zakończono w 1880 r. Architektura zachowana została w stylu zwanym wówczas historyzmem - połączenie gotyku z romantyzmem. Przez wiele lat służył on obrządkowi protestanckiemu, jednak w 1945 r. został uszkodzony. Po tym wydarzeniu władze starały się o rozebranie budowli, ale w wyniku protestów, rozbiórce poddano tylko jedną ścianę. Do końca XX w. kościół nie był używany. W 2003 r. zakończono prace renowacyjne i poświęcono go. We wnętrzu znajduje się wiele pięknych witraży, wczesnobarokowy ołtarz z 1673 r. oraz inne malowidła przedstawiające sceny z życia Jezusa, Maryi oraz Apostołów.

więcej
Ruiny kościoła w Trzęsaczu
Najbardziej znanyn obiektem w Trzęsaczu są ruiny kościoła stojące na szczycie kilkudziesięciometrowej wydmy. Specjaliści przewidują, że mimo prac zabezpieczających za kilka lat znikną ostatnie ślady jego istnienia.

Ruiny kościoła w Trzęsaczu to zabytek klasy 0. Stoi na klifie na końcu ul. Klifowej. Kościół zbudowany został w XV wieku w odległości 2 kilometrów od morza i jego pozostałości są dziś przykładem niszczycielskiej siły morza.
więcej
Pałac w Dreżewie
Dreżewo to wieś położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Karnice ok 3 km od Trzęsacza
W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa szczecińskiego.

W tej sennej miejscowości stoi XIX-wieczny pałac, w którym straszy duch. Niszczejący neogotycki budynek, stojący na niewielkim wzniesieniu, przypomina budowlę obronną - ma czworoboczną wieżę zakończoną blankami, a skarpa, na której się wznosi, została wzmocniona murem. Wokół ciągnie się ładny i zadbany park, w którym rosną m.in. kasztany jadalne i miłorzęby.
więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.