Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Bielsko–Biała i Beskidy w Ustce

   

W ostatni weekend (19-20 lipca)odbyła się kolejna 15 już edycja imprezy pod hasłem "Bielsko – Biała i Beskidy w Ustce”.

Można było popróbować oscypków, kwaśnicy, podziwiać kramy z beskidzkimi rękodziełami. Na scenie przy usteckim molo prezentowały się zespoły góralskie i odbywały zabawy.

Ustka i Bielsko-Biała podpisały pierwszą umowę o współpracy 20 lipca 2002 roku na usteckiej promenadzie. Na mocy tego porozumienia Ustka i Bielsko–Biała mają wspólnie promować swoje atrakcje turystyczne. Od tej pory miasta wspólnie promują kulturę i sztukę swojego regionu, sport i rekreację, oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Latem w Ustce można zjeść oscypka, zaś zimą podczas Festiwalu Miast Partnerskich - „Poznajmy się” który odbywa się w Bielsku–Białej można poznać zalety wyjazdu na wczasy nad morzem do Ustki.

Otwarcie wystawy w Domu Kultury „Moda na Bielsko” zaingurowało beskidzki weekend w Ustce. Był to pokaz prac z trzech edycji konkursu „Dream Team” organizowanego w ramach bielskiego festiwalu mody Neo Fashion Jamboree.

W sobotę na scenie przy Promenadzie Dolnej zagrały Kapela ZBÓJNICY ze Szczyrku, Kapela HAŚNIK z Żabnicy, Kapela Góralska WAŁASI z Istebnej oraz zespół muzyczny THE PLODDERS z Bielska-Białej.

Wieczorem w niedzielę w kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela odbył się specjalny koncert Kapeli Góralskiej Wałasi, poświęcony „Pamięci Świętego Jana Pawła II”.

Zobacz pozostałe Wydarzenia

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty

Zobacz wszystkie oferty - Wczasy »
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.