Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Kilka słów o

Ustronie Morskie (dawniej: niem. Henkenhagen, Ostseebad Henkenhagen) - wieś letniskowa położona nad Morzem Bałtyckim w zachodniopomorskiem, powiat kołobrzeski, gmina Ustronie Morskie, przy drodze krajowej nr 11 pomiędzy Kołobrzegiem i Koszalinem.
W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa koszalińskiego.
Miejscowość jest siedzibą gminy Ustronie Morskie.

Wieś o charakterze typowo turystycznym. Większość zakładów, hoteli i punktów gastronomicznych oferuje swoje usługi tylko w sezonie letnim. Dojazd samochodem ze wschodu przez Koszalin drogą do Kołobrzegu, z zachodu odwrotnie.
Ustronie Morskie to jedna z bardziej znanych miejscowości turystyczno-uzdrowiskowych polskiego wybrzeża. Bogata oferta miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach, domach prywatnych i kempingach zróżnicowana jest pod względem cen, dając turystom możliwość wyboru.
Ciekawsze miejsca: jednonawowy kościół neogotycki z 1984 r., dom kultury z biblioteką (liczba woluminów przekracza 30 tys.) i galerią, park nadmorski, molo, przystań rybacka, plaża w roku 2006 bardzo ładnie odtworzona (była zniszczona), muszla koncertowa, kino (czynne okresowo), stadion sportowy, kawiarenka internetowa. Liczne restauracje, kawiarnie, ogródki piwne, smażalnie ryb i dyskoteki.
W niewielkiej odległości od centrum Ustronia ciekawe - choć skrajnie zaniedbane - umocnienia wojskowe z okresu PRL; w pięknych nadmorskich lasach ukryte są potężne schrony i działobitnie.

Aktualności

Archiwum

Otwarcie Euroboiska nad morzem w Ustroniu Morskim

23 października 2016 r. w Ustroniu Morskim nastąpi uroczyste otwarcie Euroboiska

więcej
Spotkanie z Satyrą i Karykatura "MORKA" nad morzem

W dniach od 29 czerwca do 5 lipca 2015r w Ustroniu Morskim odbędzie się  XII Spotkanie z Satyra i Karykaturą "MORKA". 

więcej
Dni Ustronia Morskiego

Zbliża się  długo oczekiwany weekend majowy.

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Skansen Chleba w Ustroniu Morskim

Skansen Chleba w Ustroniu Morskim ul. Kołobrzeska 9, 78 - 111 Ustronie Morskie

Chata stylizowana na XIX - wiek, kryta trzciną wykonana techniką pruskiego muru, to własność Mirosławy Raczkowskiej - Sobańskiej i Zdzisława Sobańskiego, właścicieli Przesiębiorstwa Wielobranżowego Bravo we Wrzosowie oraz Piekarni Ekologicznej w Ustroniu Morskim.

Wizyta w Skansenie Chleba to podróż do przeszłości, w czasy gdy gospodynie przed rozkrojeniem świeżego bochna, naznaczały go krzyżem, a po posiłku skrupulatnie zbierały ze stołu każdy okruszek "naszego powszedniego".

W tej popdróży w czasy wielkiego szacunku dla chleba, pomagają specjalnie przygotowane prelekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Traktują o historii młynarstwa i piekarnictwa. Najmłodsze dzieci mają okazję wysłuchać pięknej bajki J.CH.Andersena " O dziewczynie, która podeptała chleb".

Każde dziecko otrzymuje też własny kawałek ciasta na bułeczkę, której nadaje wymyślony przez siebie kształt. Wszyscy słuchacze, bez względu na wiek, rozsiadają się w drewnianych ławach, koncentrując wokól serca skansenu, ponad 120 - letniego pieca, który zachował się w jednym z budynków mieszkalnych wioski Ząbrowo.

To w nim wypiekają się na oczach gości bochny chleba przygotowywanego według starych receptur. Możemy tu skosztować w 100 procentach żytniego chleba sarmackiego, chleba maślankowego, do którego wypieku zamiast wody używa się właśnie maślanki czy razowego, słonecznikowego chleba seniora.

Kto ma ochotę zakosztować piekarskiej ekstrawagancji, zje tu na miejscu lub kupi by skosztować w domu, chleb pański. Jak przystało na nazwę, składniki ma iście pańskie. Wykonuje się go na słodzie żytnim i dodaje bakalie, suszone morele, orzechy arachidowe i włoskie oraz śliwki.

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.