Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

 Na stronie www.wladyslawowo-kwatery.pl  znajdą państwo aktualny szczegółowy cennik wraz z warunkami rezerwacji   Witam i zapraszam do zapoznania się z ofertą wypoczynku w znanej i cenionej przez wielu turystów miejscowości Władysław... więcej

Dom Wypoczynkowy ''MAŁGOSIA'' położony jest w spokojnej dzielnicy Władysławowa-CetniewaZ okien MAŁGOSI rozprzestrzenia sie piękny widok na las, a także na morzeDysponujemy pokojami 2,3 osobowymi typu standard oraz comfort .*Każdy pokoj z in... więcej

Serdecznie zapraszamy nad morze do pensjonatu  ANTALYA, mamy nadzieję, że najwyższa jakość usług oraz serdeczna  atmosfera zapewnią Państwu miłe wakacyjne wspomnienia.Pensjonat  ANATLYA  położony jest w spokojnej i pięknej miejsco... więcej

MAJÓWKA 2016 ,WCZASY WE WŁADYSŁAWOWIE WILLA MAŁGOŚKA -TO TANIE NOCLEGI,WYGODNE  NOCLEGI,MIŁA DOMOWA ATMOSFERA ,BARDZO DOBRA LOKALIZACJA OBIEKTU WCZASOWEGO,MIŁA ATMOSFERA -NOCLEGI WCZASOWE BLISKO PLAŻY ZA ROZSĄDNĄ CENĘ . ZAPRASZAMY NA WCZ... więcej

Willa Małgośka 2 tanie wygodne noclegi we wrześniu ,przy pobycie dłuższym niż 7-dem noclegów osoba dorosła 25 zł.za dobę.Sedecznie Zapraszam do rezewacji,jest to Super oferta wczasowa dla Senirów,rodzin z dziećmi ,którzy cenią sobie ,spokój ,ciszę ,m... więcej

Historia Miasta Władysławowo

Historia miasta sięga do 1920 r., kiedy ppłk. Henryk Baliński utworzył tu osadę i nazwał ją Hallerowo na cześć generała Józefa Hallera. 18 lat później wybudowano w okolicy port rybacki, który nazwano od imienia króla Władysława IV - Władysławowem. Dzisiejsze miasto zaczęło formować się ok. roku 1963. Wtedy właśnie otrzymało prawa miejskie.

Sława Władysławowa jako miasta rybackiego utrzymała się do dziś. Dzięki swojemu położeniu posiada również bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. W pobliżu znajduje się Zatoka Płucka oraz Nadmorski Park Krajobrazowy, które czynią to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Kilka słów o

Władysławowo (do 1938 r. Wielka Wieś, po kaszubsku Wielgô Wies, po niemiecku Großendorf) - gmina miejska i miasto w woj. pomorskim, powiat pucki.
W XII i XIV wieku powstała osada rybacka o nazwie Wielka Wieś (po łacinie Velaves, po kaszubsku Wiôlgô Wies) i wsie pomocnicze Cetniewo i Poczernino.
11 lutego 1920 roku polski generał Józef Haller przybył do Wielkiej Wsi, gdzie odbył rejs kutrem po Bałtyku. I tam odbyły się prawdziwe zaślubiny Polski z morzem. Jeden z jego oficerów - ppłk Henryk Bagiński postanowił kupić tu 20 hektarów ziemi i nadał nowej osadzie nazwę Hallerowo.
Na Wiosnę 1936 roku rozpoczęła się budowa portu rybackiego, którego otwarcie nastąpiło 3 maja 1938 r. Na cześć króla Władysława IV port nazwano Władysławowem. We Władysławowie miała swoją siedzibę pierwsza w historii kaszubskojęzyczna rozgłośnia radiowa - Radio Kaszëbë, działająca od grudnia 2004 roku

Aktualności

Archiwum

Julia Pietrucha wystąpi w Wejherowie

W poniedziałek 10 kwietnia 2017 r.  o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Wejherowie odbędzie się koncert Julii Pietruchy

więcej
Opera Madama Butterfly w Wejherowie

8 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie Opera Śląska z Bytomia wystawi operę "Madama Butterfly"

więcej
Bieg Jedności Kaszubów nad morzem we Władysławowie

18 marca 2017 r. we Władysławowie zostanie zorganizowany Bieg Jedności Kaszubów

więcej

Wydarzenia

Archiwum

Bombowiec Douglas A-20 leżał w morzu niedaleka Władytsławowa

Wrak amerykańskiego bombowca Douglas A-20 z okresu II wojny światowej został wydobyty z dna Bałtyku.  Leżał on na 14 m  głębokości i  4  kilometry od Władysławowa.   Mimo długiego czasu, jaki  samolot spędził pod wodą jest on w świetnym stanie. Brakuje mu jedynie przedniego stanowiska strzelca i części ogonowej .W jego wnętrzu jest wiele elementów wyposażenia  choćby karabiny  maszynowe, urządzenia pokładowe , słuchawki pilota, radio.  Samolot po wydobyciu został  oficjalnie zaprezentowany w porcie Marynarki Wojennej w Gdyni.  Po oczyszczeniu z mułu i porastających go muszli zostanie przekazany do Muzeum Lotnictwa polskiego w Krakowie.  Wydobyty z morza samolot  Douglas   jest cennym zabytkiem , gdyż jest  14 zachowanym  egzemplarzem  na świecie .

więcej
Centrum Edukacji Rybołówstwa powstaje we Władysławowie
We Władysławowie rozpoczęto budowę  Centrum Edukacji i Promocji Północnego Szlaku Rybackiego. Będzie to placówka w której będzie można zobaczyć prezentacje , które  streszczą pracę rybaka , jego kutra i portu np.
- jak wygląda budowa  kutra rybackiego;
- jak wygląda praca na łowisku;
- co dzieje się w porcie;
Placówka będzie mieściła się  w budynku składającym się z trzech części : dwóch sal  dydaktyczno- wykładowych oraz i części administracyjno- biurowej.  Budynek swoim charakterem wkomponuje się w istniejącą  zabudowę portu.  Placówka powstaje w ramach Północnego Szlaku Rybackiego , który będzie na terenach trzech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz warmińsko - mazurskiego.
Centrum  będzie kolejną atrakcją turystyczną dla wczasowiczów i turystów przebywających nad morzem w okolicach Władysławowa ,Pucka ,Jastarni i  Helu.  
więcej
Znamy najlepszą agroturystykę na Mazurach

Zakończyła się 17 edycja konkursu "Zielone Lato" skierowanego do właścicieli gospodarstw agroturystycznych i obiektów turystyki wiejskiej na Warmii i Mazurach.

Decyzją jury najlepszym gospodarstwem agroturystycznym zostało gospodarstwo Kamez we wsi Wawrochy koło Szczytna, natomiast najlepszym wiejskim obiektem turystycznym została "Oberża pod Psem" w Kadzidłowie koło Rucianego Nidy.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 21 obiektów - najwięcej w historii konkursu. Ocenie podlegał poziom usług turystycznych, możliwość zakupu posiłków, stan sanitarny obiektu, ekologiczny charakter gospodarstwa i sposób promocji. Jury patrzyło też czy właściciel angażuje się w życie społeczne.

Gospodarstwo Ekoagroturystyczne Kamez położone jest w odległości 11 km od miasta Szczytna. Właściciele Elżbieta i Zdzisław Kobus przyjmują gości od 28 lat. Do głównych atrakcji gospodarstwa należą: jazda konna, przejażdżka traktorem, bryczką, kulig, grzybobranie, wycieczki,
pokaz doju ręcznego, pokaz pieczenia chleba.

"Oberża pod psem" mieści się w zabytkowym budynku, który znajduje sie na terenie "Osady Kulturowej" w Kadzidłowie w skład której wchodzą także: mazurska chałupa podcieniowa (z początku XIX wieku), budynek gospodarczy oraz dwa małe spichleżyki. W "Oberzy pod psem" można zamieszkać na kilka dni i po prostu cieszyć się przyroda, ciszą i pięknym otoczeniem. W menu jest kwaśnica, wereszczaki, karkówka z dzika, pierogi, sałatka z kozich serków.

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Prywatne Muzeum Motyli

Prywatne Muzeum Motyli we Władysławowie powstało w 1999 r. i znajduje się na III piętrze wieży widokowej Domu Rybaka. Pomysłodawcą był Tomasz Falkiewicz i to właśnie dzięki jego rodzinnym zbiorom powstała ekspozycja. Goście mogą zobaczyć blisko 6000 różnych gatunków, a najstarsze z nich pochodzą z początku XX w.!

więcej
Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii

Centrum nazwane jest potocznie Hallerówką i jest to była siedziba generała. W drewnianej willi znajduję się zbiór pamiątek i różnych rzeczy poświęconych byłemu właścicielowi. Obok znajduje się tzw. "Adiutantówka" gdzie z kolei siedzibę ma Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

więcej
Latarnia Morska Rozewie

Jak sama nazwa wskazuje, latarnia położona jest na przylądku Rozewie. Zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ posiada największy zasięg nominalny ze wszystkich polskich budowli tego typu. Nosi ona imię Stefana Żeromskiego, ponieważ wg legendy to właśnie tu powstała jedna z jego powieści pt. "Wiatr od morza". W rzeczywistości dzieło zostało napisane w Warszawie, ale kto wie, być może rozewska latarnia morska była dla pisarza inspiracją? Warto zapoznać się również z inną legendą wiążąca się z tym miejscem, którą z pewnością chętnie opowie latarnik, a także odwiedzić muzeum znajdujące się w budynku.

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.