Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Znamy najlepszą agroturystykę na Mazurach

   

Zakończyła się 17 edycja konkursu "Zielone Lato" skierowanego do właścicieli gospodarstw agroturystycznych i obiektów turystyki wiejskiej na Warmii i Mazurach.

Decyzją jury najlepszym gospodarstwem agroturystycznym zostało gospodarstwo Kamez we wsi Wawrochy koło Szczytna, natomiast najlepszym wiejskim obiektem turystycznym została "Oberża pod Psem" w Kadzidłowie koło Rucianego Nidy.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 21 obiektów - najwięcej w historii konkursu. Ocenie podlegał poziom usług turystycznych, możliwość zakupu posiłków, stan sanitarny obiektu, ekologiczny charakter gospodarstwa i sposób promocji. Jury patrzyło też czy właściciel angażuje się w życie społeczne.

Gospodarstwo Ekoagroturystyczne Kamez położone jest w odległości 11 km od miasta Szczytna. Właściciele Elżbieta i Zdzisław Kobus przyjmują gości od 28 lat. Do głównych atrakcji gospodarstwa należą: jazda konna, przejażdżka traktorem, bryczką, kulig, grzybobranie, wycieczki,
pokaz doju ręcznego, pokaz pieczenia chleba.

"Oberża pod psem" mieści się w zabytkowym budynku, który znajduje sie na terenie "Osady Kulturowej" w Kadzidłowie w skład której wchodzą także: mazurska chałupa podcieniowa (z początku XIX wieku), budynek gospodarczy oraz dwa małe spichleżyki. W "Oberzy pod psem" można zamieszkać na kilka dni i po prostu cieszyć się przyroda, ciszą i pięknym otoczeniem. W menu jest kwaśnica, wereszczaki, karkówka z dzika, pierogi, sałatka z kozich serków.

Zobacz pozostałe Wydarzenia

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.